• 0 (216) 428 06 41-42
  • minouvet@gmail.com
>
Çağıl Çokcoşkun

Kurucu / Sorumlu Veteriner Hekim

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 2002 yılında mezun olarak Klinisyen Veteriner Hekimlik yapmaya başlamıştır. Öğrencilik hayatı boyunca bir çok bilimsel çalışma yapmış, yaptığı çalışmalar ile çeşitli ödüller kazanmış, Tübitak destekli projeler yürütmüş, aynı zamanda da Cerrahi anabilim dalı bünyesinde asistan öğrenci olarak çalışmıştır. Çalışmalarını ulusal ve uluslarası kongrelerde sunmuş, kazandığı ödüller ile yurt dışında da kongrelerde sunum yapma şansı yakalamıştır.  

2001 yılında Kanada Vancouver’da Granville Island Veterinary Hospital’da staj yapmıştır.  Kanada’da edindiği mesleki deneyim klinisyenliğe dair vizyonunu değiştirmiş, edinimleri Minouvet Veteriner Kliniğini kurmasına ve mesleki hayatına ilham olmuştur. 

2004 yılında Minouvet Veteriner Kliniği’ni kurmuş, o günden itibaren de klinik bünyesinde bilgi ve deneyimlerini arttırmak, son gelişmeleri takip etmek amacıyla pek çok kongre ve sempozyuma katılmıştır. Özellikle Cerrahi, Ultrasound ve Sitoloji hakkında uygulamalı bir çok eğitime katılmıştır. 

Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalında, Yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 


2005-2009 yılları arasında Küçük Hayvan Veteriner Hekimler Derneği bünyesinde kongre düzenleme kurulunda çalışarak, kongre genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerini yapmıştır. 


2013 yılından beri ise KLİVET / Klinisyen Veteriner Hekimleri Derneği yönetim kurulunda aktif olarak yer almaktadır. Halen dernek Genel Sekreteri olarak yönetim kurulundaki görevine devam etmektedir. 

2018-2020 yılları arasında İVHO / İstanbul Veteriner Hekimler Odası, Haysiyet Divanı Üyesi olarak görev yapmıştır.  

2020 yılı Eylül ayından itibaren ise İVHO / İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine başlamıştır. 

Evli, 2 çocuk ve 4 kedi annesi olarak zevkle mesleğini icra etmektedir.