Cerrahi ve Ortopedik Operasyonlar

hizmet-head-ops

MİNOUVET’TE HANGİ AMELİYATLAR YAPILABİLİYOR? 

Polikliniğimiz bünyesinde, kısırlaştırma, gastro-intestinal sistem cerrahisi, tümör ekstirpasyonları, diş ve çene cerrahisi, idrar yolları cerrahisi, kemik ve eklem hastalıklarında, kırıklarda uygulanan ortopedik operasyonlar, oftalmolojik cerrahi ya da kulak kanalı operasyonları Başhekimimiz Cerrahi Uzmanı Vet. Hek. Çağıl Çokcoşkun Yılmaz tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir.

AMELİYATHANE ŞARTLARI NASIL? 

Ameliyathanemiz tam steril şartlara sahiptir ve operasyonlarımızda cerrahi asepsi-antisepsi kurallarına riayet edilmektedir.

ANESTEZİDEN ENDİŞELİYİM, GÜVENLİ ANESTEZİ MÜMKÜN MÜDÜR? 

Ameliyatlar konusunda hasta yakınlarımızın en çok endişelendiği konuların başında anestezi ve anestezi riskleri geldiğini biliyoruz, sizleri çok iyi anlıyoruz… Minouvet ekibinin en hassas olduğu konuların başında anestezi protokolleri geliyor. Her ameliyata ve her hastamızın yaşına ve genel durumuna özel anestezi protokolleri uyguluyoruz. Tüm polikliniğimizde yerleşik bir sistem olan özel oksijen sistemimiz ameliyathanemizde COMET voletil anestezi cihazımıza bağlanmaktadır. Hastaların anestezi güvenliği için ventilasyon sistemide bulunan anestezi cihazımızda Isoflorane ile voletil anestezi uyguluyoruz. 

Hiçbir anestezi için risksiz diyemeyiz, ama riski minimuma indirebiliriz. Gazlı anestezi yöntemleri ve uygun anestezi kombinasyonları ile hastalarımızın maruz kaldığı anestezi etkilerini minimuma indirebiliyoruz. 

HER AMELİYAT ÖNCESİ KAN TAHLİLİ GEREKLİ Mİ? 

Evet! Her operasyon öncesi muhakkak kan tahlilleri ile anestezi güvenliğini kontrol ediyoruz. Hastalarımızı tüm anestezili süreçlerde monitörize ederek, kalp, solunum, tansiyon takibi sağlıyoruz. Ancak doğru bir anestezik seçimi için hastamızın durumunu bilmemiz, bunun içinde son kan tahlilini görmemiz çok önemli… 

AMELİYAT SONRASI ÇOK AĞRISI OLACAK MI? 

Post-operatif (operasyon sonrası) dönemde patili dostlarımızın en çok ihtiyacı olan şey tabiki ağrısız uyanmak. Bu amaçla daha ameliyat sürecinin başından itibaren özel ağrı kesici protokoller uyguluyoruz. Bu sayede hastalarımız vücutta ağrı yanıtı oluşmadan daha ağrı kontrolü sağlanarak takip ediliyorlar. Anestezi ve analjezi konusunda dünyada ki son bilimsel gelişmeleri düzenli olarak takip ederek hastalarımıza özenle uygulamaktayız.

AMELİYATHANEDE HERŞEY EKİP İŞİDİR… 

İyi bir operasyon, deneyimli bir ekip ve tecrübelerini birbirleri ile paylaşabilecek bir ekip çalışması gerektirir. İyi bir cerrah olmadan iyi bir ameliyat yapılamaz. Ancak iyileşme için cerrah tek başına yeterli değildir.  Ameliyathane ekibinin işini iyi bilmesi, birbirine alışık olması ve ekip çalışması yapabilmesi hayat kurtarır… Operasyondan sonraki yoğun bakım sürecinin de dikkatli takibinin sağlanması hayatidir…

20 yıllık birikim ve tecrübe ile sizlere hizmet verirken, her operasyon için operasyondan önce kontrollerden, operasyon süresince ve post-operatif dönemde hastalarımızın ihtiyaç duyduğu tedaviye özenle ve sevgiyle uygulamaktayız.