Fizyoterapi

hizmet-head-fizyo

FİZYOTERAPİ HAYVANLARDA NASIL YAPILMAKTADIR?  

Veteriner hekimlikte son yıllarda oldukça popüler bir dal olan fizyoterapi yaygın olarak lazer ile uygulanmaktadır. Underwater treadmill yada özel aletler ile fizyoterapi yapılan çeşitli merkezler açılmaktadır. 

Minouvet Veteriner Polikliniğinde her hasta için Kaliteli sağlık hizmetleri sağlamak adına hayvanlar için özel dizayn edilmiş ASA Veterinary – MLS Laser cihazı fizyoterapi için kullanılmaktadır. 

HANGİ HASTALIKLAR İÇİN FİZYOTERAPİ YAPIYORSUNUZ? 

Ağız içi lezyonlardan, dermatolojik lezyonlara, kas, eklem ya da tendo hasarlarından, nörolojik hasarlar sonrası omurga hattındaki ödemi gidermek için yapılan uygulamalara ya da operasyonlardan sonra iyileşmeyi hızlandırmak, enflamasyonu gidermek gibi pek çok kullanım alanında hayvanlarda güvenle kullanılan lazer terapi uygulanmaları polikliniğimizde başarıyla yapılmaktadır.

Son aylarda yüksekten düşme gibi majör travmalı hastalarımızda fizyoterapi ile kombine edilerden oldukça başarılı yanıt aldık. 

FİZYOTERAPİ İŞLEMİ NASIL YAPILIYOR? 

Polikliniğimiz hekimlerince muayene edilen hastalarımız, hekimlerimiz gerekli gördüğünde kendileri için oluşturulan protokole uygun olarak fizyoterapi seanslarına başlarlar. Bu protokoller hekimlerimizin gerekli gördüğü sıklıklarda ve dozlarda tekrarlanan lazer terapi uygulamalarından oluşmaktadır. 

Hastaların kilosuna ve lezyonun şiddetine göre yapılan özel ayarlar ile oldukça hızlı bir iyileşme ve tedaviye destek amacıyla kullanılmakta olan lazer terapi cihazları günümüzde Veteriner hekimlikte tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Aynı zamanda polikliniğimiz hekimleri Veteriner Fizyoterapi uzmanlarıyla da konsültasyonlar yaparak tedavisini takip ettiği hastalarımızda da oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır.