Rutin Kontroller & Aşılama

hizmet-head-asi

RUTİN KONTROLLER

Yeni sahiplenilen veya senelerce büyümelerine tanık olduğumuz dostlarımızın, aileleriyle birlikte sağlıklı ve uzun bir hayat sürdürebilmeleri ve olası hastalıkların erken teşhisi için düzenli muayene edilmeleri ve belirli dönemlerde check-up’dan geçirilmeleri elzemdir.

Düzenli muayene ve check-up uygulamaları kliniğimiz bünyesinde ve güvenle yerine getirilmektedir.

Bu sayede örneğin kedilerde çok sık görülen böbrek yetmezliği gibi hastalıkları, henüz semptom bile vermeden SDMA testi ile 24 ay öncesine kadar tespit edebilmekteyiz.

CHECK-UP KAPSAMINDA NELER YAPILIYOR?

Detaylı mauyeneyi takiben, kan alımı, tam kan sayımı, kan biyokimya tahlilleri ile böbrek, karaciğer, kalp vb organ parametrelerinin kontrolleri, tiroid kontrolleri, göğüs röntgenleri, diş kontrolleri ve idrar tahlillerini kapsar. Tahliller hızlıca sonuç verdiğinden tüm sonuçlara muayene prosedürünüzün sonunda ulaşmış olacaksınız. Olası riskler hakkında da hekimlerimiz sizleri bilgilendireceklerdir.

Sağlıklı bir hayat için doğru ve düzenli beslenme, bizler için olduğu gibi patili dostlarımız için de hayati önemde bir konudur.

Bunun için hekimlerimiz, her muayene ve kontrol sonrasında olduğu gibi check-up sonrasında da hastalarımızın ihtiyaç duyduğu beslenme ve bakım ürünleri konusunda sizleri bilgilendirecekler.

AŞILAMA

Patili dostlarımız, tedavisi zor ve bazen imkânsız, hayati riski yüksek hastalıklardan korunabilmek için düzenli olarak aşı olmak durumundadır.

Kliniğimizde, dünya ölçeğindeki güncellemeler takip edilerek en yeni aşı protokolleri (WSAVA), yalnızca güvenilir markaların aşılarıyla uygulanmaktadır.

Aşı için kliniğimize gelen her bir hasta mutlaka önce muayeneden geçirilerek, genel durumunda bir anormallik olup olmadığı tespit edilecek ve her şey yolunda ise aşıları yapılacaktır. Yavruluk döneminde aşılar sıklıkla tekrar edildiğinden, düzenli olarak takip edilmiş olan hastamız büyüdüğünde de aşı ve kontrollerini düzenli takip etmeyi ihmal etmeyin… Aşı dönemlerini unutmamanız için hasta kabul ekibimiz sizlere SMS ile bilgilendirici mesajlar göndererek hatırlatacaktır. 

Bir aşısı yapılmış, unutulmuş ya da atlanmış olan hastalarımızın, aşı takvimleri, hasta takip programı ile düzenli olarak takip edilmekte ve SMS yoluyla sonraki aşıları ve tarihleri hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz.