FOTO GALERİ       HABERLER
DİŞ BAKIMI VE TEDAVİSİ

    Evinizin küçük sakininin dişlerini en son ne zaman kontrol ettiniz? İzin vermiyor mu? Hangi sıklıkla fırçalıyorsunuz? Fırçalatmıyorsa diş taşı oluşumu için önlem almaya ne dersiniz?   

    Evcil hayvanınızın dişlerini belirli sıklıklarla kontrol ettirmeniz; oluşan bir Gingivitis’i, çürümüş ya da kırılmış bir küçük dişi, dişlerin yüzeyinde oluşması muhtemel tartarların veya bambaşka bir problemi fark etmenizi sağlayabilir.

    Dostunuzun diş ve diş etlerindeki mikroplar, özellikle böbrek ve karaciğer gibi iç organlara zarar verir. Bu mikropların miktarını en aza indirmek temizlikle mümkün olur. Diş taşı temizliği bilindiğinin aksine kolay bir operasyondur. Tıpkı insanlarda olduğu gibi kavitron cihaz setleriyle yapılır. Kedi ve köpeklerde bu temizlik insanlardan farklı olarak anestezi altında yapılmaktadır. Bu operasyona başlamadan önce diş muayenesi yapılır dişlerin durumu, hangi dişe nasıl müdahale edileceğine karar verilir. Daha sonra dostunuzun kan tahlilleri gibi tahliller ışığında belli anestezi protokolleri uygulanarak anestezi almaya uygun olup olmadığı tespit edilir. Uygunsa enjektabl ve inhalasyon anestezisi eşliğinde diş taşı temizliğine izin verilmesi sağlanır. Doğru antibiyotik ve ağrı kesicilerinde verilmesinin ardından dostunuz kötü ağız kokusundan, ağrılarından, yemek yeme isteksizliğinden kurtulmuş olur.

 

MUAYENE VE TEŞHİS
AŞILAMA
RUTİN KONTROLLER
LABORATUAR HİZMETİ
ACİL MÜDAHALELER
OPERASYONLAR
DİŞ BAKIMI VE TEDAVİSİ
RÖNTGEN, MR, TOMOGRAFİ, EKG
PET-SHOP
GERİ DÖN
A. Acıbadem Cad. Tan apt. No:111/1 Kadıköy - Acıbadem - İSTANBUL
T. (216) 428 06 41-42                     Gsm. (533) 347 3552