Yoğun Bakım

hizmet-head-yogun-bakim

YOĞUN BAKIM HAYVANLARDA HANGİ DURUMLARDA YAPILIYOR?  

Minouvet’te bizler özellikle post-operatif dönem ısı regülasyonu, yeni doğan yavrular, acil vakalar, yaşlı veya bakıma muhtaç patili dostlarımız için yeterli alan sağlayan özel kafeslerde tüm hayati fonksiyonları kontrol edilerek yoğun bakım hizmeti vermekteyiz.

Hayvanlarda da tıpkı insanlarda olduğu gibi anestezilerden uyanma süreçleri yoğun bakımda yapılıyor. Çünkü anestezi sürecinde dolaşım yavaşladığından, hastaların vücut ısısı düşüyor. Vücut ısısının tekrar sağlıklı hale gelmesi yani ısı regülasyonu ve uyanırken gerekli tedavi ve ilaçların alınmaya devam etmesi için Polikliniğimizde KRUUSE özel yoğun bakım kabinlerini kullanıyoruz. 

Kimi zaman genel durum bozulduğunda hastalarımız yine yoğun bakıma ihtiyaç duyuyor. Kimi zamanda solunum sistemi için nebulizasyonla yapılacak tedavileri yoğun bakım ünitelerinde uyguluyoruz. Polikliniğimizde, tüm yoğun bakım ünitelerimiz merkezi oksijen sistemine de bağlı olup, yoğun bakım kabininde kalan hastalarımıza oksijenizasyonda sağlayabilmekteyiz.

Ekibimiz, bu hassas süreçte ihtiyaç bakımı ve tedaviyi dikkatlice takip ederek, bu dönemi güvenle atlatabilmeleri için sevgiyle hastalarımızın yanınızda olmaktadır.